Artık yılbaşında ve özel günlerde NFT de hediye edebilirsiniz!
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:  https://taplink.cc/futuristufuk

Artık yılbaşında ve özel günlerde NFT de hediye edebilirsiniz!..
 

Görsel linki
 
Eveet, yılın o zamanlarına, çılgınca hediye alıp verdiğimiz günlere geldik.

Ekonomik kriz de olsa, iki yakamız bir araya gelmese de özel günlerde, özellikle de yeni yıla girerken bilhassa da şirketlerde hediye, promosyon malzemesi, (inanamıyorum ama hala) ajanda, takvim, masa üstü kağıtlık, defter ve geldiği gibi ya birine verilen ya da çöpe atılan anlamsız, üstelik logolu kalemler yahut özel tasarım olduğu iddia edilen garip-işlevsiz materyaller vb. ile dünyayı resmen çöp tenekesine çevirdiğimiz bir yeni yıl arifesine daha kavuştuk.
 
Üstelik hediye çılgınlığını da çoğu zaman çevreci, sürdürülebilirlikçi olduğunu epeyce de üst perdeden iddia eden firma ve kişiler yükseltiyor. Hem ekoloji gurusu gibi davranıp hem de onca gereksiz plastik, kâğıt, malzeme, ulaşım, karbon salımı demek olan hediye seferberliğinin en cengaver neferleri olarak hepimizi gaza getiriyorlar.
 
Ben, vallahi de billahi de son yıllarda gereksiz tek bir şey almamaya, yapmamaya çok dikkat ediyorum. 1- TEV’de bağış fonum var. Oradan hediye yollayıp hediye kabul ediyorum. 2- Kendi kitabımı hediye ediyor ya da hediye edilmesini istiyorum. Size de öneriyorum.
 
Vee müjde! NFT dünyasından da güzel haberlerim var!
 
Ekolojistler, dijital dünyanın nimetlerinden yararlanarak artık oldukları gibi görünüp, göründükleri gibi davranabilecekler.

Geleceği ciddiye alan herkes yılbaşında ve her özel günde NFT hediye edebilecek, daha doğrusu etmeli. Çünkü yerküremizin ve doğanın tepesini daha ne kadar attırabiliriz? COP27’den gelen haberler hiç de iç açıcı değil… Aralık ayı gelmek üzere ve hala bahar havası yaşıyoruz. Bu sizi ürpertmiyor mu? Kafanızda küresel ısınma ve sonuçlarıyla, çocuklarımıza bırakacağımız iklim felaketleriyle ilgili beyninizde alarmlar çaldırmıyor mu? Bence çaldırıyor…Onun için yazının devamını dikkatlice okuyun lütfen… Çünkü NFT dünyası, tüketim çılgınlığının panzehiri…
 
Promosyon ve reklam şirketlerinin yerini NFT ajansları alıyor…