Şirketlerin üst düzey yönetim takımları için Exclusive LinkedIn & Sosyal Medya İletişim Eğitimi
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:  https://taplink.cc/futuristufuk
Şirketlerin üst düzey yönetim takımları için Exclusive LinkedIn & Sosyal Medya İletişim EğitimiNeden Exclusive LinkedIn ve sosyal medya eğitimi alınmalı?

Araştırmalara göre sosyal medyayı aktif ve etkin kullanan üst düzey yöneticilere çalışanları, iş arayan yıldız profiller, şirketlerin kapmak istediği yetenekler, paydaşlar ve müşteriler daha fazla güven, sempati, işbirliği arzusu duyuyor.

Bu yüzden yöneticilerin, şirketin kaderini, performansını etkileyen; stratejisini belirleyen ve CXO, CEO, Müdür, Direktör, Deputy, Vice, C-Suit, vb. olarak anılan liderlerin asli işleri, sorumlulukları arasına artık  “Kurumsal Influencer’lık” da dahil oldu.

Adaylar ve çalışanlar 5:1 oranından daha fazla sosyal medyada aktif liderlerle çalışmayı tercih ediyor, daha fazla güveniyor.

Kısacası sosyal medyayı kullanan liderler, yetenekleri çekme ve elde tutma konusunda önemli rekabet avantajına sahip oluyor, daha çok seviliyor, takdir ediliyor, tercih ediliyorlar.

Yetenekler, çalışanlar ve gençler üzerindeki pozitif etkisinin yanı sıra sosyal medya, LinkedIn iletişimi güçlü, sosyal etkisi yüksek liderler temsil ettikleri markaların müşteriler tarafından tercih edilme oranlarını da belirgin şekilde ve olumlu yönde geliştiriyorlar.

Bu saptamalar ışığında yaptığımız üst düzey LinkedIn taramaları sonucunda pek çok iş liderinin sayfalarının durumunu gözlemledik ve ihtiyacı net olarak saptayarak içeriği geliştirdik. Kurguladığımız eğitimin üst düzey yöneticiler tarafından alınmasını genellikle Kurumsal İletişim, Marcom, İnsan Kaynakları, Eğitim, Yetenek Yönetimi, Lider İletişimi vb.  birimler ya da direkt üst yönetimin kendisi talep ve organize ediyor.

Eğitimi, kendisi de hem LinkedIn hem de diğer sosyal medya platformlarında önemli bir influencer olan Fütürist Ufuk Tarhan bizzat veriyor

Ufuk Tarhan diyor ki “Exclusive LinkedIn & Sosyal Medya İletişim Eğitimini hararetle tavsiye ediyorum. Eğitimi alanlardan geri dönüşler çok çok iyi." 

Kimler katılmalı? CEO seviyesi dahil tüm üst düzey yöneticiler (CXO, Müdür, Direktör, Yardımcılar, Takım/Proje Liderleri vb.). Eğitimler tek ya da bir kaç kişi olabileceği gibi Max. 50-60 kişilik gruplarla da olabiliyor. 

Süre, format: 1-2 saat (Süre, firma ihtiyacına ve kişi sayısına/profiline göre değişebilir). Eğitim Zoom, Teams ya da kurumun kendi sistemi üzerinden online veriliyor. Platformu kurum sağlıyor.

Önemli not: Tüm detaylar kurumun/yöneticilerin özelliklerine, organizasyon yapısına göre eğitimi düzenleyen birim yöneticisi ile yapılan ön görüşmelerle ve tamamen kuruma özel olarak şekillendiriliyor. 

Kayıt: Kayıt alınmasına izin verilmiyor, ancak eğitim sonunda katılımcılara sunum yollanıyor. 

Dil: Türkçe veya İngilizce olabiliyor. 

İçerik kapsamı:

- Neden önemli, Nelere dikkat edilmeli?
- Profil düzenlemesi için temel bilgiler
- Etkin içerik oluşturmak ve hesabı sürdürülebilir biçimde yönetmek için yararlı bilgiler, ipuçları
- Yapılması ve yapılmaması gerekenler? 
- Başarılı ve başarısız örnekler
- Yanıt, yorum ve kriz yönetimi
- Interaktif soru - cevap 


Bu eğitim için sizlere uygun tarih, bütçe vb. bilgisi verebilmemiz için aşağıdaki sorulara yanıtlarınızı info@m-gen.biz adresine kurumsal mail'inizle iletmenizi rica ederiz. 


1- Şirket adı, web sitesi? 
2- Eğitimi talep eden bölüm? 
3- Eğitimi şirketi adına talep eden kişinin adı, soyadı, şirketteki görevi, sorumluluğu, cep telefonu ve kurumsal maili?
4- Eğitim kimler için isteniyor? Katılacak yönetici/lider takımının sayısı ve profili?

5- Eğitim hangi sebep, ihtiyaç ve gerekçelerle isteniyor? Spesifik sorular/sorunlar/konular vb. var ise lütfen
    belirtiniz.
6- 
Eğitim Teams/Zoom veya sizin sisteminiz üzerinden online veriliyor. Hangisi olacağını lütfen bildiriniz? 
7- Eğitim için ayırabileceğiniz zaman ? Min. 1 saat Max. 2 saat olmalıdır. Tercihan hangi günlerde ve saatlerde
     olabileceğini lütfen belirtiniz.  
8- Eğitimi hangi tarihler için düşünmektesiniz? En az 3 alternatif zaman rica ediyoruz. 
9- Aktarmak istediğiniz “şirketinize has, özel bir durum, bilgi, vb.” ya da sormak istediğiniz hususlar varsa lütfen
     belirtiniz.


Bu bilgiler bize ulaştıktan sonra size en geç 2 gün içinde geri dönülecektir. 

İlginiz için teşekkür ediyor, birlikte keyifli ve verimli bir proje gerçekleştirmeyi umuyoruz. 

Saygılarımızla 
M-GEN Destek Ekibi - info@m-gen.biz