Fütürist Ufuk Tarhan tarafından yazılan "T-İnsan", Yılın En İnovatif İş Kitabı ödülünü kazandı
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:  https://taplink.cc/futuristufuk

19 yılı başarıyla geride bırakan Aylık Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi Platin,  internet üzerinden yaptığı halk oylaması ile 2016-2017 döneminin en başarılı iş kitaplarını seçti.  

Platin Dergisi Yayın Kurulu’nun 10 farklı kategoride belirlediği adaylar arasından 10 farklı ismin ve eser ödüllendirildi.

Platin İş Kitapları Ödülleri’nin amacı; Türkiye’nin iş hayatını güçlendiren , tecrübelerini ve bilimsel çalışmalarını aktararak Türk ekonomisinin gelişimini sağlayan yayın evlerini, yazarları, çevirmenleri ve iş adamlarını daha geniş kitlelerle buluşturmak, iş dünyasının gelişimini sağlam temellere dayandırmak. 

22 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşen ödül töreninde, Fütürist Ufuk Tarhan tarafından yazılan T-İnsan, Yılın En İnovatif İş Kitabı ödülünün sahibi oldu. http://www.iskitaplariodulleri.com/
Hızlı ve büyük değişim geçiren dünyada “geleceğin başarılı insan modeli; T-İnsan” olacak. Ben de kendimi T-İnsan’a dönüştürerek sürdürülebilir kariyer ve başarılı bir yaşamın şifrelerini çözdüm.  Şimdi bunu herkesle paylaşmak, herkesin yararlanmasını sağlamak istiyorum. T-İnsan'ı bunun için yazdım. 
 
T-İNSAN HAKKINDA; 

T-İNSAN GELECEK KAYGISINI AŞMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ VE İPUÇLARI VERİYOR.
 
Hepimiz geleceğin belirsizliği üzerine kaygı ve endişeler yaşıyoruz. Gelecek endişesi, sürdürülebilir kariyer, iş ve para kazanma kaygısı, bu çağ insanlarının ortak duygusu.  T-İnsan’ı “insanların ‘gelecek kaygısını’ yenmelerine, daha iyi bir gelecek için dönüşmelerine, başarılı, mutlu olmalarına yardımcı olmak amacıyla” yazdım.
 
T-İnsan geleceğe güvenle ilerlemek, onu tasarlamakla mümkün. Kitapta somut bilgi, öneri ve ipuçları var. Okuyucuyu yeniçağ için mutlaka bilinmesi gereken kavramlarla tanıştırıyor. Tam bir baş ucu, referans kitap olma özelliği taşıyor.
 
Okuyucusu ile konuşur gibi kaleme aldım. T-İnsan, kapak tasarımı ve sıkılmadan, kolayca okumak üzere hareketli kurgulandı. Akıcı bir üslubu, keyifli iç sayfa tasarımları ilgiyi ayakta tutuyor.
 
GELECEK TAHMİN EDİLEMEZ, TASARLANIR VE YAŞANIR!..
 
Dijital Çağ, Robot Devrimi, Yenilenebilir Enerjiye Geçiş, Uzay Çalışmaları, İnsanlığın Dönüşümü (Transhümanizm)... Her şey sarsıcı biçimde gelişiyor... Hızla değişen gelecek hayatla, kariyerle ve işle başa çıkmayı, para kazanmayı, mutlu olmayı her zamankinden daha karmaşık bir hale getiriyor. Yaşam sanki giderek daha da zorlaşıyor!
 
Geleceğe uyumlanmak için: Yeni çıkışlar, çareler bulmak; değişip, dönüşmek gerekiyor! Herkes “yepyeni iş modelleri, zengin olmak / mutluluktan uçmak” için öneriler sıralıyor da... O işleri başarılı kılacak bizler yani bireyler için: “Geleceğe nasıl hazırlanmalıyız?” sorusuna gelecekçi, gerçekçi bakış açısı ile cevap verebilen pek yok!
 
İşte T-İnsan bunlarla, gelecekle, belirsizlikle başa çıkmanıza, yardımcı olacak!
Beyninizi kemiren sorulara yanıtlar bulmanızı sağlayacak...
 
T-İnsan bir birey hatta kurum olarak gelecekte başarılı olmanız için hemen kullanabileceğiniz en kuvvetli ve en uygulanabilir dönüşüm modeli.


 
KİTABI FARKLILAŞTIRAN İKİ ÖZELLİK HAKKINDA:
 
T-İnsan’ı farklı ve özel kılan iki özellik daha var;
 
1- Okuma tekniğine olan katkısı:
 
Yazar kitabı okurken okuyucuların çoğunun yanında mobil-akıllı cihazlar olacağını düşünerek, çeşitli dış kaynaklara ve videolara da erişim sağlamak için konular arasına bolca kısaltılmış link ve QR kod yerleştirmiş. Tarhan, Arttırılmış Okuma (Augmented Reading) adını verdiği bu teknik sayesinde okuyucularına satırların ötesine geçerek çok daha geniş bir içerik sunmayı hedeflemiş.  
 
2- Sen de T İnsan Olabilirsin Bölümü:
 
Kitabın iç kapağındaki QR kod’dan ya da www.t-insan.com web sitesinden erişilebilen bir uygulama ile okuyucular kendi fotoğraflarını yollayarak, Ufuk Tarhan’ın çok ilgi çeken robot avatarına dönüşebiliyorlar. Sosyal medyada eğlenceli paylaşımlar için kullanılabilen mini-oyun çok ilgi çekiyor, T-İnsan avatarına dönüşmüş insanlar çoğalıyor:)  

Ödül Töreni Fotoğraflarının tamamı Flickr'da 

******************

Fütürist Ufuk Tarhan'ın 2017'de aldığı dört ödül: 

Fütürist Ufuk Tarhan'ın yazdığı "T-İnsan" ile PLATİN DERGİSİ tarafından, halk oylaması sonucu verilen, "Yılın En İnovatif İş Kitabı" ödülünün sahibi oldu; Detaylar için tıklayın

Fütürist Ufuk Tarhan'a Maslak Rotary Klübü tarafından "Meslekte Üstün Hizmet Ödülü" verildi; Detaylar için tıklayın

Ufuk Tarhan'a BUİKAD tarafından verilen "Fark Yaratan Kadın" Ödülünün videosu; Detaylar için tıklayın 

Ufuk Tarhan'a YAPDER tarafından verilen "Yaratıcılık" Ödülünün videosu; Detaylar için tıklayın
 

 

******************

Ufuk Tarhan'ın T-İnsan kitabı için > http://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)

Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  Twitter, Instagram ve Facebook dan takip edebilirsiniz.