Podcast 12 Geniuses-2 - Life in 2053: Fusion, Quantum, and AI with Ufuk Tarhan
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:  https://taplink.cc/futuristufuk

Podcast 12 Geniuses-2 - Life in 2053:
Fusion, Quantum, and AI with Ufuk Tarhan 

 

Bir müddet önce Türkçe alt yazı ile burada da 👉🏻 https://bit.ly/3KzWDfb yayınladığım Podcast'imin yer aldığı "12 Geniuses Futurists Friday" LinkedIn de  Türk dinleyicilerin yoğun ilgisi sayesinde "en iyi 10 Kariyer podcast'i" arasına girmişti. 

12 Geniuses, insanlığı şekillendiren ve bunun için trendleri keşfeden meraklı liderler için eşsiz, fütürist içerikler yaratan bir platform.

Sevgili Don MacPherson yeni bir tane daha kaydetmek istedi. Anahtar kelimelerini "Yapay Zeka, Füzyon Enerjisi, Kuantum ve 2053'de Yaşam" diye özetleyebileceğim güzel bir içerik hazırladık. İngilizcesini buradan dinleyebilirsiniz 👉🏻  https://bit.ly/48b2LGa

2053'te neler olacak? Yapay zeka bize ne yapacak?
2073'den geriye bakınca neleri garipseyeceğiz?Önceki podcast'i Türkçe ya da İngilizce dinlemek için link: 
https://bit.ly/3gfqbUn

Yeni podcast ve Don MacPherson'un içerik hakkıdaki İngilizce, Türkçe ön bilgi niteliğindeki açıklaması aşağıda: A year ago, Ufuk Tarhan blew me away with her description of what life would be like just a couple decades from now. That conversation actually inspired me to do a season of 12 Geniuses with a dozen futurists to talk about what life will be like for humans in 30 to 50 years.

This time around, Ufuk talks about the transformative nature of fusion energy, quantum computing, artificial intelligence, and how these technologies will make life better for humanity over the next three decades. Ufuk goes on to talk about how a social scoring system like what is currently being used in China could be adopted in other parts of the world. She ends the conversation by talking about some of the things that we are doing today that the people of 2073 will look back at in disbelief.

These conversations with futurists are almost always positive. In fact, the idea of living in a world of abundance continues to come up. It's exciting to think about that kind of future... And totally possible!

We overestimate what we can do in a year. We underestimate what we can do in a decade. We can't imagine what will happen in a century! LinkedIn kaynak

--------------------------------------------------------------------------------------------

Bir yıl önce, Ufuk Tarhan gelecekteki birkaç on yıl içerisinde hayatın nasıl olacağına dair anlattıklarıyla beni derinden etkilemişti. Aslında bu konuşma, 12 Geniuses adlı programın bir sezonunu, 30 ila 50 yıl içinde insan hayatının nasıl olacağına dair konuşmak üzere bir düzine gelecek bilimciyle yapmam için ilham kaynağı oldu.

Bu sefer Ufuk, füzyon enerjisinin dönüştürücü doğası, kuantum hesaplamalar, yapay zeka ve bu teknolojilerin önümüzdeki üç on yıl içinde insanlık için hayatı nasıl daha iyi hale getireceği hakkında konuşuyor. Ufuk, şu anda Çin'de kullanılan bir sosyal puanlama sisteminin dünyanın diğer bölgelerinde de benimsenebileceğinden bahsediyor. Konuşmayı, 2073 yılındaki insanların bugünkü yaptıklarımıza nasıl inanamayacak şekilde bakacaklarına dair uzgörüleriyle tamamlıyor.

Gelecek bilimcilerle yapılan bu konuşmalar neredeyse her zaman pozitif oluyor. Aslında, bolluk içinde bir dünyada yaşama fikri sürekli olarak gündeme geliyor. Bu tür bir geleceği düşünmek çok heyecan verici... Ve tamamen mümkün!

Bir yılda ne yapabileceğimizi fazla tahmin ediyoruz. Bir on yılda ne yapabileceğimizi küçümsüyoruz. Bir yüzyıl içinde ne olacağını hayal bile edemiyoruz!******************

Ufuk Tarhan'ın “Yarının İşini Yarına Bırakma” kitabı için > https://yarininisiniyarinabirakma.com/

Ufuk Tarhan'ın “T-İnsan” kitabı için > https://www.t-insan.com
Bireysel Antrenörlük almak için > https://goo.gl/6RfGXa 
Stratejik Danışmanlık, İş Tasarımı ve Avatarlığı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz;  lütfen > burayı tıklayınız 
Hizmetlerimiz & Eğitim &  Seminerlerimiz     I     M-GEN Resmi Sitesi (Referans ve Projelerimiz)
Ufuk Tarhan´ın yazı ve haberlerini  LinkedInInstagram, FacebookYouTubeTwitter 'dan takip edebilirsiniz.